baner blog odszkodowania po wypadku

Kierowca powinien zachować szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych.

Kierowca powinien zachować szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych.

0 Comments

Pani Kazimiera, przechodząc przez przejście dla pieszych została potracona przez samochód.

Straciła przytomność oraz doznała urazów kończyny dolnej i górnej. Świadkowie zdarzenia natychmiast wezwali Pogotowie. Sprawca wypadku początkowo wypierał się winy, wywodząc iż Pani Kazimiera nagle wtargnęła na jezdnię.

Pani Kazimiera zleciła naszej Kancelarii Odszkodowawczej poprowadzenie swojej sprawy.

W toku postępowania karnego przygotowawczego nasza Klientka była reprezentowana przez radcę prawnego z Kancelarii KDRO.pl. Ostatecznie sprawca wypadku, po przedstawieniu mu wszelkich dowodów, przyznał się do spowodowania wypadku i dobrowolnie poddał się karze.

Potrącenie pieszego - odszkodowanie

W szpitalu stwierdzono wstrząsienie mózgu, złamanie przedramienia i oraz kości strzałkowej. Pani Kazimiera spędziła kilka dni w szpitalu, gdzie okazało się , że w związku ze złamaniem ręki  musi przejść operację, następnie założono jej gips. Po zdjęciu opatrunków gipsowych Pani Kazimiera musiała poddać się zabiegom rehabilitacyjnym. Aby szybciej odzyskać sprawność skorzystała z prywatnego centrum rehabilitacyjnego, gdzie poddała się kolejnym zabiegom rehabilitacyjnym.

 Sprawca szkody, zgodnie z przepisami art.444KC ma obowiązek wypłacić i to z góry odszkodowanie na koszty leczenia. Początkowo ubezpieczyciel sprawcy odmówił pokrycia kosztów prywatnej rehabilitacji. Kancelaria KDRO.pl wykazała, że w przypadku  pani Kazimiery niezbędne są zabiegi rehabilitacyjne i masaże bez jakiejkolwiek zwłoki.  Nasza klientka otrzymała wówczas  odpowiednie kwoty na pokrycie kosztów niezbędnego leczenia rehabilitacyjnego. Oprócz tego ubezpieczyciel sprawcy wypłacił Pani Kazimierze odszkodowanie z racji kosztów opieki jakiego wymagała przez okres dwóch miesięcy, kiedy nie mogła się poruszać. Wtedy opiekę nad nią sprawował jej syn.

Oprócz wspomnianych kosztów rehabilitacji i zabiegów masażysty wywalczyliśmy dla Pani Kazimiery 40 tysięcy złotych zadośćuczynienia, wyrównaliśmy też stratę jaką poniosła w okresie choroby, gdy straciła zarobki, wywalczyliśmy także zwrot kosztów zakupienia nowego laptopa oraz telefonu komórkowego jakie uległy zniszczeniu podczas wypadku oraz zwrot pieniędzy za wypożyczenie chodzika.

 

0

About kdro.pl

Może Cie również zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój adress email nie będzie upubliczniony. Wymagane pola są zaznaczone *

dwadzieścia + trzy =