Kierowca powinien zachować szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych.

Pani Kazimiera, przechodząc przez przejście dla pieszych została potracona przez samochód.

Straciła przytomność oraz doznała urazów kończyny dolnej i górnej. Świadkowie zdarzenia natychmiast wezwali Pogotowie. Sprawca wypadku początkowo wypierał się winy, wywodząc iż Pani Kazimiera nagle wtargnęła na jezdnię.

Pani Kazimiera zleciła naszej Kancelarii Odszkodowawczej poprowadzenie swojej sprawy.

W toku postępowania karnego przygotowawczego nasza Klientka była reprezentowana przez radcę prawnego z Kancelarii KDRO.pl. Ostatecznie sprawca wypadku, po przedstawieniu mu wszelkich dowodów, przyznał się do spowodowania wypadku i dobrowolnie poddał się karze.

Potrącenie pieszego - odszkodowanie

W szpitalu stwierdzono wstrząsienie mózgu, złamanie przedramienia i oraz kości strzałkowej. Pani Kazimiera spędziła kilka dni w szpitalu, gdzie okazało się , że w związku ze złamaniem ręki  musi przejść operację, następnie założono jej gips. Po zdjęciu opatrunków gipsowych Pani Kazimiera musiała poddać się zabiegom rehabilitacyjnym. Aby szybciej odzyskać sprawność skorzystała z prywatnego centrum rehabilitacyjnego, gdzie poddała się kolejnym zabiegom rehabilitacyjnym.

 Sprawca szkody, zgodnie z przepisami art.444KC ma obowiązek wypłacić i to z góry odszkodowanie na koszty leczenia. Początkowo ubezpieczyciel sprawcy odmówił pokrycia kosztów prywatnej rehabilitacji. Kancelaria KDRO.pl wykazała, że w przypadku  pani Kazimiery niezbędne są zabiegi rehabilitacyjne i masaże bez jakiejkolwiek zwłoki.  Nasza klientka otrzymała wówczas  odpowiednie kwoty na pokrycie kosztów niezbędnego leczenia rehabilitacyjnego. Oprócz tego ubezpieczyciel sprawcy wypłacił Pani Kazimierze odszkodowanie z racji kosztów opieki jakiego wymagała przez okres dwóch miesięcy, kiedy nie mogła się poruszać. Wtedy opiekę nad nią sprawował jej syn.

Oprócz wspomnianych kosztów rehabilitacji i zabiegów masażysty wywalczyliśmy dla Pani Kazimiery 40 tysięcy złotych zadośćuczynienia, wyrównaliśmy też stratę jaką poniosła w okresie choroby, gdy straciła zarobki, wywalczyliśmy także zwrot kosztów zakupienia nowego laptopa oraz telefonu komórkowego jakie uległy zniszczeniu podczas wypadku oraz zwrot pieniędzy za wypożyczenie chodzika.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × trzy =