Za złamanie nogi na oblodzonym chodniku odpowiedzialny jest zarządca nieruchomości.

Pan Jan  złamał nogę  na oblodzonym  chodniku.

Początkowo Pan Jan nie był świadomy faktu, iż z tytułu poniesionej szkody należne jest mu odszkodowanie i zadośćuczynienie od zarządcy nieruchomości, na której doszło do tego zdarzenia. Znajomy Pana Jana, któremu Kancelaria Odszkodowawcza KDRO.pl wywalczyła wysokie odszkodowanie, polecił naszą Kancelarię

Gdy Pan Jan zgłosił się do nas natychmiast ustaliliśmy, że za powstałą szkodę osobową należne jest mu świadczenie odszkodowawcze. KDRO.pl dodatkowo ustaliło i zebrało dowody na okoliczność, iż w feralnym dniu chodnik na którym doszło do wypadku nie był należycie utrzymany. Za złamanie nogi na oblodzonym chodniku odpowiedzialność odszkodowawczą ponosił więc zarządca nieruchomości.

Dzięki współpracy z Panem Janem, szybkiemu zebraniu całości materiału dowodowego, Towarzystwo Ubezpieczeniowe, u którego był ubezpieczony zarządca nieruchomości nie miał wyjścia jak tylko przyznać swoją odpowiedzialność za likwidację szkody.

Wywalczyliśmy dla pana Jana 20 tysięcy  złotych zadośćuczynienia oraz pełny zwrot kosztów leczenia i prywatnej rehabilitacji.

Podobnych przypadków, jak Pana Jana zdarza się wiele w okresie zimowym. Niestety nie wszyscy poszkodowani są świadomi swoich praw oraz tego jak ważne jest szybkie zebranie całości materiału dowodowego. Dlatego w takich sprawach celowe jest skorzystanie z pomocy Kancelarii Odszkodowawczej, która w profesjonalny sposób poprowadzi sprawę do szczęśliwego końca.

Komentarze

2 odpowiedzi na „Za złamanie nogi na oblodzonym chodniku odpowiedzialny jest zarządca nieruchomości.”

  1. Awatar Emilia
    Emilia

    witam mam taką samą sytuacje.29 stycznia szłam do pracy dokładniej na jednostkę wojskową bo tam pełnie służbę zawodową.po wyjściu z bloku uszłam cudem z max 10 m.Wywróciłam się na szklance dosłownie pod blokiem.do dziś jestem na zwolnieniu i rokuje lekarz jeszcze przynajmniej 3 miesiące gdyż kość się nie goi.Złamanie miałam w kostce z obu stron i kość strzałkową w dwóch miejscach.Zagoiła mi się kostka i jedna część kości strzałkowej ,niestety jedna część się nie goi i nadal mam złamanie co świadczy zdjęcie z 10 maja czyli świeże RTG.Blok należy do Wojskowej Agencji Mieszkaniowej. do tej pory nie zgłaszałam tego ale teraz wyczytałam ,że możliwe jest roszczenie zadośćuczynienia za szkodę.W jednostce wypadek został zgłoszony tego samego dnia z którego dowódca sporządził meldunek do BHP-owca.Co mogę w takiej sytuacji zrobić??? czy mogę teraz po tak długim czasie zgłaszać do WAM zdarzenie??

    1. Awatar KDRO.pl

      W pierwszej kolejności należy zgłosić wypadek w drodze do pracy u zakładowego BHP-owca. Ponieważ był to wypadek w drodze do pracy, zachowa Pani prawo do 100% wynagrodzenia chorobowego. W dalszej kolejności należy ustalić kto jest zarządcą nieruchomości, gdzie doszło do wypadku oraz to, czy jest Pani objęta polisą NNW. Jeżeli zarządca nie dopełnił obowiązku należytego utrzymania chodnika, może Pani rościć o odszkodowanie / zadośćuczynienie od tego zarządcy lub Ubezpieczyciela, z którym Zarządca ma zawartą umowę OC z tytułu szkody poniesionej w związku z wypadkiem na chodniku. Ponadto jeżeli jest Pani objęta ubezpieczeniem NNW, przysługuje Pani roszczenie o odszkodowanie z tego tytułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 10 =