Odszkodowanie za wypadek autobusowy

Do Kancelarii KDRO.pl Odszkodowania Wrocław trafiło młode małżeństwo, które podróżowało autokarem z Wrocławia do Frankfurtu. Podczas podróży kierowca autokaru  zjechał na niewłaściwy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżający samochód osobowy. Zgodnie z prawem przewozowym w tym konkretnym przypadku przewoźnik autokaru odpowiada za  uszczerbek na zdrowiu i mieniu pasażerów autokaru.

 

Okres przedawnienia dla roszczeń wywodzących się z tego zdarzenia wynosi co do zasady 3 lata, natomiast w przypadku szkody wynikłej z przestępstwa (art. 177 k.k. – przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji) 20 lat.

 

Na miejscu zdarzenia była straż pożarna, policja i pogotowie. Nasi klienci zostali przewiezieni do Szpitala we Frankfurcie, gdzie spędzili 7 dni. Przyjęci w trybie ostrodyżurowym  przeszli szereg badań oraz poddani zostali  zabiegom operacyjnym. Kancelaria KDRO.pl  zwróciła się o odszkodowanie do ubezpieczyciela firmy przewozowej.

 

Ubezpieczyciel zażądał okazania ważnego biletu twierdząc, że jest on dowodem na zawarcie umowy pomiędzy przewoźnikiem, a pasażerem, który gwarantuje mu  bezpieczny dojazd do celu. Pamiętajmy jednak o tym, iż wsiadając do autokaru, nawet bez biletu i rozpoczynając podróż  zawieramy umowę z przewoźnikiem, który przez cały czas podróży jest za nas odpowiedzialny. Wystarczy notatka policyjna ze zdarzenia oraz świadkowie, którzy jechali tym samym autokarem, aby udowodnić  swoją obecność w autokarze.

 

 

Kancelaria KDRO.pl zebrała całość dokumentacji z leczenia szpitalnego we Frankfurcie naszych klientów oraz całość dokumentacji medycznej wraz z rachunkami za leczenie, rehabilitację, przejazdy oraz lekarstwa zakupione w kraju. Ponadto wystąpiliśmy o zwrot kosztów zniszczonego bagażu; w tym drogiego komputera, aparatu fotograficznego oraz telefonów komórkowych. Kancelaria KDRO.pl uzyskała dla naszych klientów bardzo wysokie zadośćuczynienie i odszkodowanie  za wypadek.

 

Nasi klienci otrzymali również zwrot poniesionych  kosztów leczenia, dojazdów, zakupu lekarstw, opieki osób trzecich oraz zwrot  kosztów zniszczonego bagażu.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 2 =