Do Kancelarii zgłaszają się rodziny osób, które zginęły w wypadkach komunikacyjnych którym Towarzystwa Ubezpieczeniowe odmawiają wypłaty zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej ze względu na to, iż śmiertelny wypadek miał miejsce przed wprowadzeniem przepisu art. 446 § 4 kodeksu cywilnego.
Powstaje pytanie, czy brak odpowiedniego przepisu pozwalającego przyznanie najbliższym stosownego zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej, rzeczywiście pozbawia tych osób uprawnienia do żądania takiego zadośćuczynienia?
W tych szczególnych przypadkach, wobec odmowy zapłaty zadośćuczynienia konieczne jest złożenie powództwa o zapłatę przeciwko właściwemu Towarzystwu Ubezpieczeniowemu. Często, wobec zmian przekształceniowych Towarzystw, konieczne jest wskazanie właściwego, odpowiedzialnego podmiotu – pozwanego. Ponadto we właściwy sposób należy udowodnić prawo do zadośćuczynienia i naruszenie pewnych dóbr, podlegających ochronie.
Przygotowanie właściwych dowodów często jest utrudnione, bowiem od wypadku nierzadko minęło ponad 15 lat. Na zasądzenie zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej mogą liczyć bliscy, których krewny zginął w wypadku komunikacyjnym, czy też został śmiertelnie potrącony przez samochód po 1996r.
Sprawy wymagają udziału doświadczonej Kancelarii, dysponującej zapleczem w postaci radcy prawnego, który będzie reprezentował rodzinę w Sądzie. Zlecenie sprawy KDRO.pl pozwoli na rozliczenie się tylko i wyłącznie na zasadzie wynagrodzenia procentowego od wygranej kwoty zadośćuczynienia za śmierć.
Dodaj komentarz