baner blog odszkodowania po wypadku

Wypadek drogowy na wakacjach – o czym należy pamiętać.

Wypadek drogowy na wakacjach – o czym należy pamiętać.

0 Comments

Lato I wakacje to czas na  zagraniczne podróże.   Powstaje, więc pytanie, co jeśli jadąc na wymarzony urlop będziemy uczestnikami kolizji drogowej?

odszkodowanie za granicą
         odszkodowanie za wypadek za granicą – jak się zachować, aby uzyskać odszkodowanie

stop-1077973_1920

Będąc osobą poszkodowaną w wypadku komunikacyjnym, którego sprawca był ubezpieczony w zakładzie ubezpieczeń mającym siedzibę na terenie UE możemy ubiegać się o świadczenia odszkodowawcze.

Sytuacja ta w odniesieniu do zakładów ubezpieczeń działających na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego została uregulowana w IV Dyrektywie Komunikacyjnej z dnia 16 maja 2000 roku.

Zgodnie z tą Dyrektywą oraz art. 78 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFK i PBUK postępowanie likwidacyjne w kraju zamieszkania poszkodowanego przeprowadza reprezentant ds. roszczeń, który pośredniczy między poszkodowanym a zagranicznym zakładem ubezpieczeń sprawcy. Rodzaj i wysokość należnych poszkodowanemu świadczeń odszkodowawczych uregulowany jest w przepisach prawnych obowiązujących na terenie kraju, w którym siedzibę ma ubezpieczyciel sprawcy.

Będąc uczestnikiem kolizji drogowej musimy przede wszystkim pamiętać, aby od sprawcy wypadku uzyskać niezbędne do dochodzenia roszczeń dane: imię, nazwisko, adres sprawcy, numer rejestracyjny pojazdu, nazwę zakładu ubezpieczeń oraz numer polisy. Lepiej nie spisywać oświadczeń, a wezwać na miejsce zdarzenia policję , która potwierdzi winę sprawcy i wystawi stosowne zaświadczenie. Bezpośrednio po wypadku warto także udać się do placówki medycznej, w celu wykonania badań diagnostycznych i oceny naszego stanu zdrowia przez specjalistę.

 W niektórych przypadkach ustalenie ubezpieczyciela sprawcy po powrocie do kraju jest utrudnione bądź niemożliwe, nawet jeżeli dysponujesz dokładnymi danymi kierowcy i pojazdu sprawcy.

Procedury dochodzenia  odszkodowania są uzależnione od tego, w jakim państwie doszło do zdarzenia oraz od tego w jakich państwach zarejestrowane  były pojazdy uczestników wypadku

Kancelaria KDRO.pl zajmie się skomplikowanymi formalnościami i wywalczy  dla Ciebie najwyższe odszkodowanie za wypadek komunikacyjny za granicą.

 

 

0

About kdro.pl

Może Cie również zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój adress email nie będzie upubliczniony. Wymagane pola są zaznaczone *

piętnaście − 6 =