baner blog odszkodowania po wypadku

Odszkodowanie dla pasażera autobusu

Odszkodowanie dla pasażera autobusu

0 Comments

Odszkodowanie dla pasażera autobusu

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wypadku autobusowym, pamiętaj że pasażer ma wiele praw. Jednym z tych praw jest prawo do odszkodowania dla poszkodowanego pasażera. Prawo pasażera do odszkodowania za wypadek nie jest związane z posiadaniem ważnego biletu. Tak więc nawet pasażer na gapę, może skutecznie uzyskać odszkodowanie za wypadek w autobusie.

Wypadek w autobusie – co ma zrobić poszkodowany w wypadku pasażer

Poszkodowany pasażer powinien zgłosić kierowcy, iż doznał urazu. Najczęstszym urazem jest upadek na skutek gwałtownego hamowania autobusu, czy nagłego przyspieszenia. Pasażer winien po wejściu do autobusu zająć miejsce siedzące, a w przypadku zajęcia miejsca stojącego należy trzymać się poręczy lub uchwytu.

Kierowca autobusu winien po wypadku zatrzymać autobus, wezwać pogotowie ratunkowe i policję. Warto spisać dane świadków wypadku. Świadkowie winni opisać, iż kierowca w sposób nagły wykonał manewr hamowania czy przyspieszania i to było przyczyną Twojego urazu.

Nie bagatelizuj stanu swojego zdrowia i skorzystaj z pomocy pogotowia ratunkowego, które udzieli co pierwszej pomocy i przewiezie do najbliższego szpitala. Sumiennie przestrzegaj zaleceń lekarskich. Zbieraj dokumentację medyczną, ale także wszelkie rachunki z leczenia i rehabilitacji.

Odszkodowanie za wypadek w autobusie

Należy także pamiętać, że wypadek w autobusie może spowodować nie tylko urazy fizyczne (np. złamanie ręki) , ale również dodatkowe koszty leczenia lub rehabilitacji. W takim przypadku można ubiegać się o odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej lub od operatora autobusu. Odszkodowanie może także obejmować koszty dojazdu do placówek leczniczych, czy koszty pomocy osoby trzeciej.

Przewoźnik odpowiada za wypadek pasażera

Zgodnie z polskim prawem, to przewoźnik autobusowy odpowiada za zapłatę odszkodowania dla pasażera. Pasażer nie ma obowiązku dociekania, z jakiego powodu doszło do jego wypadku.

W celu ustalenia praw do składania roszczeń należy skontaktować się z odpowiednim dostawcą usług transportowych i poinformować ich o okolicznościach i szczegółach wypadku.

Przedstawiciel firmy powinien doradzić Ci, jak postępować w celu ustalenia praw do rekompensaty i jaki będzie najlepszy sposób na zapewnienie sobie odpowiedniego odszkodowania.

Należy pamiętać, że wszelkie roszczenia powinny być zgłoszone w ciągu ograniczonego okresu czasu i należy udokumentować szczegóły wypadku. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić swoje uprawnienia do składania reklamacji i poznaj kroki, które należy podjąć, aby ubiegać się o odpowiedni zwrot lub rekompensatę zgodnie z prawem. Jeśli doznałeś obrażeń podczas wypadku, możesz złożyć pełne roszczenie o odszkodowanie za wypadek w autobusie.

Ubezpieczyciel OC przewoźnika także wypłaci odszkodowanie pasażerowi

Każdy przewoźnik musi mieć wykupioną polisę OC. Tak więc Twoje odszkodowanie za wypadek w autobusie może być wypłacone przez przewoźnika komunikacji miejskiej (np. MPK Wrocław), albo jego ubezpieczyciela. Ważnym jest, aby przewoźnik poinformował ubezpieczyciela OC o Twojej szkodzie. Przewoźnik winien sam to zrobić, ale ty także możesz wystąpić o odszkodowanie bezpośrednio do ubezpieczyciela OC autobusu.

Kancelaria od odszkodowania dla pasażera autobusu za wypadek

Warto jak najszybciej skontaktować się z odpowiednim prawnikiem. Dobra Kancelaria Odszkodowawcza w sposób szybki i profesjonalny odzyska wysokie odszkodowanie za wypadek w autobusie. Takie postępowanie pozwoli zabezpieczyć Twoje interesy oraz umożliwi odzyskanie odszkodowania z odsetkami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat swoich praw po wypadku autobusu, skontaktuj się ze specjalistami w danej dziedzinie lub profesjonalną firmą odszkodowawczą z Wrocławia.

0

About kdro.pl

Może Cie również zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój adress email nie będzie upubliczniony. Wymagane pola są zaznaczone *

piętnaście − siedem =