Wyższe odszkodowanie za wypadek rolniczy

Wyższe odszkodowanie za wypadek rolniczy – od 17.05.2018r

Po blisko czterech latach zostaje zmieniona stawka odszkodowania za wypadki przy pracy rolniczej. Poprzednią zmianą z 1 lipca 2014r. ustawodawca wprowadził wysokość stawki 700zł za każdy procent długotrwałego lub trwałego uszczerbku na zdrowiu.

W dniu 17 maja 2018r. wchodzi z życie zmieniające rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 kwietnia 2018 roku w sprawie określenia wysokości jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej oraz zasiłku chorobowego (Dz.U. poz. 827). Po zmianie stawka za każdy procent długotrwałego lub trwałego uszczerbku na zdrowiu za wypadek przy pracy rolniczej zostanie podwyższona do 809zł.

Wyższa stawka 809zł znajdzie zastosowanie w sprawach, które już zostały wszczęte, ale w których nie wydano do dnia 17 maja 2018r. ustalającej decyzji ostatecznej.

Oznacza to, iż jeżeli doznałeś wypadku na gospodarstwie rolnym, a do dnia 17 maja 2018r. nie zostało wszczęte postępowanie wypadkowe w sprawie wypadku rolniczego i do dnia 17 maja 2018r. nie wydano decyzji ostatecznej, to otrzymasz 809zł za każdy procent ustalonego długotrwałego lub trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Jeżeli doznałeś wypadku podczas pracy w gospodarstwie rolnym zgłoś się do KDRO.pl, a nasi prawnicy uzyskają dla Ciebie jeszcze wyższe odszkodowanie za wypadek w rolnictwie.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 3 =