wypadek w górach odszkodowanie

Na nartach o wypadek nie trudno… zadbajmy o właściwe ubezpieczenie

Luty to chyba najlepszy z miesięcy na zimowy wypoczynek. Zadbajmy zatem już dzisiaj o to, aby sporty zimowe były bezpieczne.

Zacznijmy od należytego zadbania o nasz sprzęt narciarski. Najlepiej oddać go do profesjonalnego punktu serwisowania. Odpowiednie wyregulowanie i montaż zapięć chroni przed skręceniami i złamaniami kończyn oraz urazami stawów. Nie zapominajmy o kasku zapewniającym bezpieczeństwo nawet podczas groźnych wypadków.

Podczas białego szaleństwa  nietrudno o kolizję z innym narciarzem lub po prostu o nieszczęśliwy wypadek. O ile zwykłe ubezpieczenie pokryje  ewentualne koszty naszego leczenia, o tyle gdy to my przyczynimy się do wypadku na stoku,  możemy być zobowiązani do pokrycia kosztów leczenia i wypłaty odszkodowania dla poszkodowanej z naszej winy  osoby. Dlatego zanim wyjedziemy na narty, zainwestujmy w ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej narciarza, które wyeliminuje konieczność pokrycia szkód z własnej kieszeni jeśli ktoś ucierpi z naszej winy.

Statystyki są bezlitosne. Zimą w  górach  codziennie dochodzi do  wypadków. Najczęściej narciarze doznają na stokach złamań kości podudzia i przedramienia. Nie brakuje urazów głowy, nadgarstków czy potłuczeń.

Wyjeżdżając na narty za granicę upewnijmy się, że nasza polisa ubezpieczeniowa naprawdę nas chroni. Zwróćmy uwagę na to, czy Ubezpieczyciel pokryje w każdym przypadku koszty leczenia w zagranicznej placówce medycznej, czy też koszty akcji ratunkowej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 18 =