Polisa posagowa PZU – waloryzacja sądowa

W latach 80-tych rodzice często zakładali dzieciom w PZU tzw. polisy posagowe. Polisa posagowa PZU była niezmiernie popularna i miała zapewniać dzieciom, po osiągnięciu pełnoletności właściwy start w nowe życie. Niestety, na przełomie lat 80-tych i 90-tych doszło do tzw. hiperinflacji. Wskutek tego założenia polis posagowych wzięły w łeb, częstokroć PZU wzięło na siebie opłacanie składek, a niewiele osób zdało sobie sprawę, że tak naprawdę uposażone dzieci mogą otrzymać grosze…

 

Obecnie dzieci, którym rodzice opłacili polisy posagowe z PZU, zgłaszają się do PZU o wypłatę świadczenia. Jakże niemiło są doświadczone, że ich zabezpieczenie na życie jest warte grosze…

 

Co gorsza, uposażeni odbierają oferowane im przez PZU pieniążki, pozostając w niewiedzy o jaką kwotę naprawdę mogą się ubiegać… Niestety, odebranie pieniędzy z polisy posagowej PZU, często wiąże się z utratą możliwości dochodzenia wyższych kwot pieniędzy z PZU.

 

Ponieważ polisy posagowe PZU, które obecnie podlegają wykupowi są obwarowane nieczytelnymi dla laika obwarowaniami, częstokroć uposażone z polisy posagowej dzieci, szukają odpowiedzi na ich pytania w internecie. Osoby takie często “googlują” zadając przeglądarce pytania: “polisa posagowa PZU kalkulator“. Prawda jest jednak taka, iż tylko prawnik od polisy posagowej PZU z bogatym doświadczeniem sądowym, wie ile można otrzymać za daną polisę posagową PZU. Wynika to z faktu, iż w różnych Sądach, w różnych rejonach kraju sędziowie w różny sposób orzekają w sprawach o polisy posagowe.

 

Niezmienne jest tylko jedno: polisy posagowe PZU podlegają waloryzacji sądowej.

 

Dlatego polecamy KDRO.pl, ponieważ mamy bardzo obszerne doświadczenie w sprawach o polisy posagowe, wiemy ile może być warta Twoja polisa posagowa PZU. Jeżeli szukasz prawnika od polis posagowych – to dobrze trafiłeś.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 2 =